Autor: Aleksandra Szmytko

Co zabrać na porodówkę? - torba dla mamy

Czujesz że TEN moment zbliża się nieubłaganie. Syndrom wicia gniazda daje o sobie wyraźnie znać, nocki powoli coraz gorzej przespane ze względu na dyskomfort dużego brzuszka i bóle pleców. Pokoik wyszykowany, ubranka poprasowane, pozostaje tylko torba do szpitala. Co zabrać ze sobą do kiedy akcja porodowa rozkręci się na dobre?

Kiedy my- kobiety zabieramy się do pakowania, zawsze przychodzi taka pokusa- „jeszcze tylko TO!”- prawda? Zawsze są „drobiazgi” niezbędne, bądź takie, które po prostu mogą się przydać. Realia szpitalne są jednak inne, i gdyby każda z pacjentek miała zabrać wszystkie niezbędne rzeczy z domu, personel nie miałby jak się dostać do łóżka! Przy pierwszym porodzie wydaje się że potrzeb jest dużo. Każda z nas z pewnością może liczyć na pomoc bliskich, na codzienne odwiedziny. Nawet jeśli o czymś zapomniałaś możesz poprosić o dokupienie i dowiezienie.

Zorientuj się czy dana placówka nie posiada na swojej stronie listy „dla mamy i dziecka”. Możesz też porozmawiać z położną która na pewno nie odmówi Ci informacji.

Co zabrać…?

NA PORODÓWKĘ

PO PORODZIE

Mamy często pytają o to "Co zabrać do szpitala". W Kursie Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą również omówiony jest ten temat:

https://www.facebook.com/127723311188730/videos/254496135993282

All rights reserved © Koncept Bobo 2023