Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu to ważny proces, który pomaga w prawidłowym gojeniu się rany i przywróceniu elastyczności tkanki. W tej lekcji zebraliśmy wiele kluczowych zaleceń, które pomogą Ci szybko zapomnieć o tej operacji.
Zamień niepewność na konkretną wiedzę
A pierwsze 100 dni po urodzeniu dziecka (określane również jako etap noworodka) to kluczowy czas dla jego rozwoju, a zwłaszcza rozkwitu jego mózgu. To także czas, kiedy jako rodzic poznajesz swoją nową rolę i dostosowujesz się do zmian w swoim życiu.
Dlatego wiedza o tym, czego się spodziewać i dobry system wsparcia, pomogą Ci sprawić, że te pierwsze dni nie zamienią się w koszmar niepewności.
Z naszego kursu dowiesz się, o co konkretnie musisz zadbać, aby zapewnić sobie i dziecku, wszystko, co najlepsze w tych pierwszym wspólnych chwilach.
Dzięki temu, zamiast szukać rozsypanych puzzli wiedzy w internecie – otrzymujesz pigułkę wiedzy, z którą sobie poradzisz.
Fizjoterapeutka, specjalizująca się w rehabilitacji kobiet, instruktorka treningu ciążowego i poporodowego.Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zajmuje się: fizjoterapią uroginekologiczną, (terapią i treningiem dna miednicy), opieką okołoporodową (m.in. dolegliwości bólowe w czasie i po ciąży, przygotowanie do porodu - ćwiczenia grupowe lub indywidualne, mobilizacja blizny po CC, edukacja), terapią blizn pooperacyjnych, rehabilitacją rozejścia mięśnia prostego brzucha, problemami z nietrzymaniem moczu czy obniżeniem narządów miednicy, a także terapią bólów kręgosłupa.
Prowadzi regularne ćwiczenia grupowe - ciążowe, poporodowe oraz zdrowy kręgosłup z treningiem mdm, a także warsztaty edukacyjne dla kobiet. Na codzień pracuje w gabinecie „Fizjoterapia Kobieca - Aleksandra Kociuk” w Białej Podlaskiej.
Jest lekarzem pediatrą z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Przez 12 lat pracowała w Klinice Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na co dzień pracuje jako lekarz pediatra lecząc chore dzieci oraz pomagając rodzicom w prawidłowym żywieniu dzieci.
Prywatnie, doktor Iza jest szczęśliwą i spełnioną mamą 6 dzieci! W związku z tym świetnie rozumie rodziców i wspiera ich w dbaniu o zdrowie dzieci.
Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, dlatego prowadzi blog www.zywieniowo.pl, na którym zamieszcza ciekawe informacje na tematy medyczne oraz przepisy na smaczne i zdrowe dania dla dzieci.
Położna rodzinna, Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Edukator ds. laktacji oraz Dyplomowany Konsultant Laktacyjny. Opiekunka Klubu Szczęśliwej Mamy. Prowadzę szkołę rodzenia w Poznaniu - edukuję przyszłych rodziców i wspieram rodziny po porodzie.
Nazywam się Ania Nowak-Duda i jako położna pomagam przyszłym oraz świeżo upieczonym Mamom zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami.
Po studiach i pracy w szpitalu - sama zostałam Mamą! Kiedy na świecie pojawił się Franek potrzebowałam wolniejszego tempa niż to w szpitalu. Wtedy zmieniłam kierunek - zostałam położną rodzinną i zaczęłam pracę w szkole rodzenia.
Odkryłam, że tutaj również mogę się spełniać! Prowadziłam zajęcia dla przyszłych rodziców, wprowadzałam ich w świat macierzyństwa (i tacierzyństwa). Dzieliłam się z nimi swoją wiedzą na temat ciąży, porodu, połogu czy opieki nad noworodkiem. Następnie, gdy dzieci się już urodziły, z moimi mamami spotykałam się na wizytach patronażowych po porodzie.